wczytywanie

Dzianina transferowa

Dzianina transferowa

Druk na poliestrze ( bądź mieszance min. 60 % poliestru ) , który posiada mnóstwo zalet tj: doskonała jakość, nieograniczona ilość kolorów bądź elementów, ostrość krawędzi, precyzja oraz trwałość. Druk sprawdzi się doskonale w konfekcji damskiej.

Dzianina transferowa

Dzianina transferowa, tajemnicza nazwa, ale cóż to tak naprawdę jest? Otóż w dużym skrócie, dzianina ta to najzwyczajniej w świecie rodzaju nadruku wykonany na materiale. Są to typowe wzorzyste dzianiny, tak modne zresztą od wielu lat. Prawdziwym bum przechodzą one w miesiącach wiosennych oraz letnich, gdzie sezon na kolorowe dzianiny trwa w najlepsze. Dzianiny transferowe to idealny sposób na świeżość stylizacji, co za tym idzie możliwość wyboru ciekawego wzoru nadruku.

Druk transferowy na dzianinie, cóż to jest?

Druk transferowy, inaczej także sublimacyjny jest możliwy do wykonania na poliestrze. Do jego druku używane są odpowiednie farby sublimacyjne. Mają bardzo ciekawe zachowanie po nałożeniu, gdyż przechodzą one w stan gazu. Ten rodzaj druku pozwala na przejścia tonalne w dzianinach, przez co otrzymane wzory dosłownie zachwycają oko.

Cały etap druku rozpoczyna się od naniesienia wzoru na specjalny papier, po czym przy użyciu prasy termo transferowej przenosi się na tkaninę. Metoda ta ma kolosalny wpływ na trwałość nadruków. Co ważne sam transfer wykonywany jest w bardzo wysokich temperaturach oraz ciśnieniu.

Główne zalety dzianiny transferowej

Najważniejszą zaletą dzianiny transferowej z całą pewnością będzie użycie nowoczesnej technologii do jej wytworzenia. Ma ona kolosalny wpływ na trwałość dzianin transferowych. Odporność dzianiny transferowej na wiele czynników, czyli: wysoka temperatura, w tym także warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne. Ale czy ten rodzaj nadruku dzianiny jest w pełni bezpieczny? Dzianiny transferowe nie posiadają w swoim składzie żadnych składników chemicznych, szkodliwych substancji, a co za tym idzie, sam nadruk jest w pełni bezpieczny. Oznacza to także, że jest on w pełni bezpieczny dla małych dzieci. Dzięki swojej dużej trwałości, ubrania z dzianiny transferowej długo zachowują świeży wygląd, nie niszczą się.

Jak przebiega druk sublimacyjny na dzianinie?

Wydaje się to dosyć prosty proceder, aby otrzymać dzianinę transferową, jednakże jest to nieco bardziej skomplikowany sposób. Mimo to efekt może przerosnąć nasze oczekiwania, wybór grafik jest kolosalnie duży. Sam druk rozpoczyna się od wybrania odpowiedniej grafiki. Należy tutaj zwrócić baczną uwagę przede wszystkim na rozdzielczość grafiki, projekty nie mogą być zbyt mocno przeskalowane. Nie będą wtedy dobrze prezentować się na dzianinie transferowej. Dzięki zachowaniu odpowiednich parametrów możemy przenieść grafikę praktycznie z fotograficznym odbiciem na papier transferowy.

Kolejny element to pełna doskonałość, czyli uważne sprawdzenie wszelkich zagięć, zagnieceń. Odpowiednio dobrana temperatura i ciśnienie to już połowa drogi do sukcesu. Wszystko zależne jest od grubości dzianiny, ale i również samego nadruku. Aby kolory oraz sam nadruk był jak najbardziej wyraźny, a kolory mocno skoncentrowane, dzianiny transferowe przeważnie wykonuje się na białym materiale.

Dzianina transferowa, a ekologia

Ostatnimi laty bardzo na czasie jest wszystko, co ma status EKO. Także dzianina transferowa może poszczycić się tym statusem. Dochodzi do tego w momencie jej produkcji, czyli nanoszenia nadruku. Wszystkie użyte barwniki, farby są na bazie wody, nie posiadają rozpuszczalników, a co za tym idzie, są bezpieczne dla środowiska, zwierząt i ludzi. Chcesz przyczynić się do ochrony środowiska nawet w niedużym stopniu? Stawiaj na dzianiny transferowe, które są bezpieczne już od momentu ich produkcji.

Gotowe projekty, a może własny nadruk na dzianinie transferowej?

Posiadamy w swojej ofercie sporą gamę kolorystyczną dzianiny transferowej. Są to dzianiny najwyższej jakości, bez żadnych szkodliwych dodatków chemicznych. Jeśli zależy Ci na indywidualnym projekcie, zachęcamy do kontaktu. Dzianina transferowa może stanowić indywidualną grafikę, odpowiednią dosłownie na każdą okazję, od chociażby konkretnych ubrań, może Twojej kolekcji, po ubiór firmowy, czy inne gadżety reklamowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą TEOFILÓW S.A. gotowych dzianin transferowych, a w razie zapytań indywidualnych służymy pomocą.