wczytywanie

Dzianina sportowa

Dzianina sportowa

Dzianina sportowa to materiał wykorzystywany do produkcji odzieży sportowej. Z tego względu musi charakteryzować się innymi właściwościami niż materiały wykorzystywane do szycia ubrań codziennych.
Nadająca się na koszulki, leginsy, posiadająca specjalne wykończenia biostatyczne i biobójcze

Dostępny skład surowcowy:

  • Poliester 100%
  • Poliester + elastan

Czym musi charakteryzować się dzianina sportowa?

Przede wszystkim dzianina sportowa musi być wyjątkowo elastyczna oraz odporna na urazy mechaniczne. Ze względu na późniejszą eksploatację ubrań uszytych z tej tkaniny, dzianina tego rodzaju musi być odporna na pękanie mogące wystąpić podczas intensywnych treningów oraz podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu, np. w lesie.
Dzianiny przeznaczone do szycia ubrań sportowych powinny być nie tylko wytrzymałe mechaniczne oraz elastyczne, ale także praktyczne w użytkowaniu i pielęgnacji. Z tego względu kluczową cechą, jaką powinna mieć dzianina sportowa, jest szybkie wysychanie. Dzięki temu ubrania z niej uszyte będą oddychające, a także bardzo łatwe w praniu. Bez trudu będzie można szybko uprać i po niedługim czasie ponownie użytkować takie ubrania.

Zobacz nasze dzianiny na sklepie: Dzianina Sportowa - Dresówka

Dzianina sportowa


Dzianina sportowa powinna także dopasowywać się do kształtu ciała. Dzięki temu nie będzie krępować ruchów oraz przeszkadzać podczas treningów. Mogłoby to stanowić potencjalne zagrożenie. A ubrania sportowe powinny być przede wszystkim praktyczne oraz bezpieczne.

Ubrania wykonane z dzianiny sportowej doskonale sprawdzają się nie tylko na siłowni, ale również podczas treningów na świeżym powietrzu, podczas spacerów i relaksu w ogrodzie. Z tego względu dzianiny, które są wykorzystywane do ich produkcji, powinny odpowiadać na różnorodne potrzeby.

Dzianina sportowa

Sportowe dzianiny – łatwość barwienia i wyraziste kolory

Dzianina sportowa powinna występować także w energetycznych kolorach. Odzież z niej uszyta powinna być widoczna i charakterystyczna. Wiele fanek oraz fanów siłowni i zajęć fitness wybiera odzież sportową w intensywnych kolorach.

Dla przedsiębiorstw zajmujących się produkcją ubrań sportowych bardzo istotna jest także podatność na druk. Dzianina sportowa powinna dobrze reagować na barwniki – przede wszystkim kolory oraz kontury powinny być wyraźne, a materiał nadal tak samo miękki i elastyczny.

Modna odzież sportowa, wykonana z najwyższej jakości dzianiny sportowej powinna trafiać w gust zarówno dojrzałych, doświadczonych sportowców, jak i nastolatków stawiających swoje pierwsze kroki na siłowni.

Kolorystyka dzianiny sportowej powinna być także na tyle szeroka, aby trafiła w gust zarówno miłośników neonowych kolorów, jak i minimalistów. Należy także pamiętać o dopasowaniu połączeń do upodobań kolorystycznych zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Popularne rodzaje dzianin sportowych

Najczęściej dzianiny sportowe to przylegające tkaniny, doskonałe na dopasowane legginsy oraz topy. Doskonale sprawdzają się podczas treningów na siłowni oraz podczas zajęć z jogi.

Materiał dresowy również jest uznawany za dzianinę sportową. Charakteryzuje się dużą uniwersalnością i wygoda użytkowania.

Tkaniny sportowe to także wszelkiego rodzaju materiały przeznaczone do produkcji wierzchnich części odzieży sportowej. Punktem łączącym wszystkie te materiały jest aspekt praktyczny. Korzystanie z nich jest wygodne, występują w licznych kolorach oraz gramaturach, dzięki czemu ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Gdzie można wykorzystać dzianiny sportowe?

Dzianina sportowa wykorzystywana jest do produkcji różnorodnych ubrań, dedykowanych do uprawiania sportu. Mogą być to zarówno oddychające ubrania przeznaczone do ćwiczeń na siłowni, gdzie mimo ustabilizowanej temperatury wiele osób obficie się poci.

Odzież sportowa wykonana z dzianiny sportowej to także ubrania do znacznie stateczniejszych sportów, takich jak joga, podczas których ważne są także właściwości termoizolacyjne.

Z dzianiny sportowej najczęściej wykonuje się wszelkiego rodzaju bluzki oraz topy, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo wykorzystywane są w procesie szycia getrów oraz spodni sportowych. Z dzianiny sportowej powstają także bluzy, legginsy T-shirty, mające za zadanie zapewnić komfort podczas różnorodnych ćwiczeń.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania dzianin sportowych i zapoznać się z naszą ofertą, odwiedź stronę https://teofilow.com.pl/dzianina-sportowa