wczytywanie

Dzianina Single Jersey

Dzianina Single Jersey

Dzianina Single Jersey - dzianina jednołożyskowa - nadająca się na t-shirty, piżamy sukienki.

Dzianina Single Jersey

SKŁAD SUROWCOWY: Bawełna 100%

Dzianina Single Jersey to materiał bardzo charakterystyczny. Jest bardzo delikatny, elastyczny, cienki i przewiewny. Zapewnia trwałość wyrobów, elastyczność i odporność na zagniecenia. Dzięki temu jest chętnie używany do produkcji wielu wyrobów. W naszej ofercie znajdują się różne wzory dzianiny takie jak m.in.: wesołe żaby, soczyste arbuzy, puszyste króliczki, zielone moro, jasno-szare moro czy cyfrowo pastelowe kwiaty. Dzięki tak szerokiemu wyborowi wzorów i kolorystyki, materiał bardzo łatwo spełni wszelkie oczekiwania.

Czym się charakteryzuje Single Jersey

Dzianina Single Jersey to jednołożyskowa dzianina, której skład surowcowy dostępny w ofercie jest następujący:

 • Bawełna 100%
 • Bawełna + poliester
 • Elanobawełna
 • Wiskoza
 • Elana

Materiał ten wymaga ostrożności przy praniu i suszeniu. Najważniejsze co należy pamiętać, to fakt, że dzianina Single Jersey nie lubi wysokich temperatur. Wyroby z dzianiny Single Jersey powinny być prane w niskich temperaturach, a do suszenia należy je wieszać płasko. Sam w sobie materiał nie gniecie się, więc nie trzeba (i nie powinno się) go prasować. Jeśli już zaistnieje konieczność prasowania trzeba być bardzo uważnym, prasować wzdłuż oczek i przede wszystkim używać do tego niskiej temperatury.

Ubrania z dzianiny Single Jersey są bardzo wygodne dzięki swojej elastyczności i wysokiej jakości są trwalsze niż wiele innych dzianin dostępnych na rynku.

Co można uszyć z Single Jersey

Single Jersey charakteryzuje się uniwersalnością. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, dlatego też wykonuje się z niego pościele i prześcieradła. Oprócz tego dzianinę można użyć do uszycia t-shirtów, sukienek, przewiewnych piżamek, legginsów, podszewki do kurtki czy ubrań dla niemowlaków. Ubrania sportowe wykonane z dzianiny Single Jersey są uwielbiane przez osoby aktywne fizyczne, ponieważ dzięki zdolnościom rozciągającym zapewniają wysoki poziom wygody a przewiewność materiału gwarantuje komfort podczas uprawiania sportu.

Osoby zajmujące się szyciem muszą wiedzieć, że jest to materiał z wysokiej półki, rozciągliwy i trzeba mieć wysoki poziom umiejętności w doborze odpowiednich szwów. Single Jersey nie jest najlepszą dzianiną do nauki szycia.

Zalety dzianiny Single Jersey

 • Trwałość – jeśli tkanina będzie odpowiednio prana i suszona, produkty z niej wykonane będą znacznie trwalsze niż z wielu innych dzianin
 • Komfort – produkty uszyte z dzianiny Single Jersey są bardzo wygodne, miłe w dotyku, komfortowe i rozciągliwe, dzięki czemu ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Przewiewność sugeruje zastosowanie w ubraniach sportowych, sukienkach oraz piżamach.
 • Materiał, który się nie gniecie – prawdopodobnie nikt nie lubi prasować pościeli, prześcieradeł a nawet sukienek. Single Jersey to materiał, który odpowiednio wysuszony nie gniecie się i nie potrzebuje prasowania.
 • Bezpieczeństwo – materiał może być stosowany w ubrankach dla niemowląt, nie powoduje alergii i jest oddychający, dzięki czemu dziecko nie będzie się nadmiernie pociło. Jest to znacznie lepszy i bezpieczniejszy wybór niż wszelkie sztuczne tkaniny.

Co trzeba wiedzieć o Single Jersey

Nie można nazwać tego wadami, jednak trzeba wiedzieć o dwóch sprawach:

 • O dzianinę Single Jersey trzeba odpowiednio dbać. Nie lubi ona wysokich temperatur (w praniu ani prasowaniu) i trzeba być uważnym przy suszeniu produktów z dzianiny Single Jersey, by nie spowodować jej nadmiernego zagniecenia. Sam materiał w sobie się nie gniecie, więc odpowiednio wysuszony nie potrzebuje prasowania.
 • Do szycia z użyciem dzianiny Single Jersey potrzebne jest doświadczenie. Nie jest to łatwy materiał do nauki szycia, ponieważ jest elastyczny i wybór odpowiednich szwów może przysporzyć niedoświadczonym osobom nieco problemów.

Zapoznaj się z ofertą dzianin Single Jersey

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dzianin Single Jersey na stronie naszego sklepu single jersey. Jeśli masz pytania odnośnie zastosowania dzianiny Single Jersey lub potrzebujesz pomocy w wyborze i złożeniu zamówienia, zapraszamy do kontaktu.