wczytywanie

Dzianina Lacosta

Dzianina Lacosta

Dzianina lacosta. Dzianina miękka elastyczna. Znakomity materiał o wysokiej jakości i szerokim zastosowaniu. Trykot o splocie plastra miodu jak w  koszulkach polo.


Dostępny skład surowcowy:

  • Bawełna 100 %
  • Bawełna + poliester

Zobacz dzianina lacosta w sklepie:
Lacosta

Nazwa lacosta w pierwszym skojarzeniu prawdopodobnie będzie kojarzyć się ze znaną marką odzieżową, która charakteryzuje się krokodylem w logo. Nie bez powodu nazwa tej dzianiny wzięła się od znanej marki, z lacosty tworzy się przede wszystkim koszulki typu polo z kołnierzykiem.
Czy lacosta nadaje się tylko na koszulki polo? Jest o wiele bardziej uniwersalna, można z niej stworzyć także różnego rodzaju garsonki, sukienki, czy spódnice.

Czym charakteryzuje się dzianina lacosta?

Lacosta jest mieszanką bardzo wytrzymałych włókien, w których w składzie znajdziemy domieszkę bawełny z elastanem oraz samą bawełnę. Jest to mieszanka, która tworzy spójną dzianinę, odporną na uszkodzenia. Skład lacosty sprawia, że mamy do czynienia z materiałem bardzo przyjemnym w dotyku. Po czym poznać, że to akurat dzianina lacosta? Jej wierzchnia warstwa ma wyraźną w dotyku fakturę, którą niektórzy porównują nawet do tak uwielbianych przez wszystkich gofrów. Wspomniana wcześniej wytrzymałość lacosty to jedna z wielu jej cech, do kolejnych możemy zaliczyć także lekką rozciągliwość, odporność na zagniecenia czy sporą grubość materiału.

Dzianina lacosta, do czego ją użyć?

Dzianina lacosta to dosyć charakterystyczny materiał, który idealnie sprawdzi się w ubraniach sportowych, czy w tak popularnych ostatnio strojach do ćwiczeń. Sport to zdrowie, a lacosta idealnie okala ciało w ruchu, zapewniając maximum komfortu użytkowania. Dzianina lacosta świetnie sprawdza się także w konfekcji damskiej jako sukienki, garsonki, bluzki, także polo, itp.

Najważniejsze cechy dzianiny lacosta

Skład jest kluczowy to oczywiste, jednakże, jakie daje on efekty przy użytkowaniu ubrań z lacosty? Komfort użytkowania dzianiny to przede wszystkim jej przewiewność, ale także i z drugiej strony ochrona ciepła. Użyte włókna akrylowe do stworzenia dzianiny zapewniają jej wszechstronne zastosowanie. Co istotne lacosta także jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, nie gniecie się, a sam proces suszenia jest o wiele szybszy niż innych tkanin. '

Jak dbać o dzianinę lacosta, aby zachowała swoje pierwotne parametry?

Pamiętajmy, aby dzianiny lacosta nie wybielać! Jeśli zależy nam na innym odcieniu dzianiny, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie teofilow.com. Także kwestia samego prania jest bardzo istotna, dzianina ta nie przepada za wysokimi temperaturami, dlatego bezpiecznie jest ją prać w 40 stopniach. Nie potrzeba do utrzymania jej w czystości specjalnych środków, wystarczy nasz standardowy proszek do prania, czy płukania.

Jak wybrać odpowiednią dzianinę, kilka wskazówek

Decydując się na konkretną dzianinę, pierwszym najważniejszym czynnikiem powinien być jej skład. Dzianina lacosta najwyższej jakości będzie miała w swoim składzie tylko bawełnę, ewentualnie domieszkę poliestru. Materiał powinien także mieć wszelkie certyfikaty potwierdzające jego jakość. Dzięki niemu mamy także możliwość poznania informacji dotyczących gramatury dzianiny, grubość i jej ciężar.

Bawełna bawełnie równa nie będzie i prawdą jest to, że sam proces jej powstawania ma kolosalne znaczenie przy wyborze dzianiny. Dlatego też warto zaufać sprawdzonym producentom, którzy nie mają nic do ukrycia i sam proces powstawania dzianiny jest jawny.

Barwniki, pestycydy, substancje uczulające. To także istotny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Te informacje powinny być dostępne dla kupujących od ręki.

Wspomniana wcześniej gramatura, kierujmy się nią zależnie od tego, jakie ubranie chcemy otrzymać docelowo. Letnia, damska sukienka zupełnie inaczej będzie się miała do męskich koszulek polo pod względem grubości materiału. Tak samo ma się kwestia ubrań do ćwiczeń, które jednak powinny być bardziej przewiewne. Zastosowanie dzianiny lacosta jest naprawdę wszechstronne.

Teofilów S.A bogaty wybór dzianin najwyższej jakości

Jeśli zdecydujesz się na wybór dzianiny lacosta, ale i także wielu innych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dzianin. Ponad pięćdziesiąt lat doświadczenia stawia nas na wysokiej pozycji na rynku dzianin. Komfort użytkowania dzianin jest dla nas najważniejszy, znajdziesz u tutaj materiały najwyższej jakości.