PRODUKCJA
W ZGODZIE Z NATURĄ
previous arrow
next arrow
Slider

Dzianiny

wiskoza

dresówka

sportowe

singiel

ściągacz

outlast

polar

lacosta

interlock

frotte

eko

wiskoza

dresówka

sportowe

singiel

ściągacz

outlast

polar

lacosta

interlock

frotte

eko

Sportowe

Teofilów S.A. posiada bogatą ofertę dzianin sportowych. Wysoko rozwinięte procesy produkcyjne pozwalają uzyskać doskonałe właściwości dzianin funkcyjnych.

Dzianiny te bardzo efektywnie odprowadzają wilgoć, są oddychające i elastyczne. Dodatkowym atutem oferowanych przez nas dzianin funkcyjnych jest możliwość naniesienia apretury z jonami srebra, dzięki czemu zyska ona właściwości biostatyczne i biobójcze.

To wszystko sprawia, że uprawianie sportu staje się jeszcze bardziej komfortowe, a bogata oferta wzorów i kolorów umożliwia wyrażenie i podkreślenie swojego temperamentu oraz indywidualności.

Na uwagę zasługuje dzianina Outlast, która pierwotnie była opracowana dla NASA. Teofilów S.A. Łódź jako jedyna firma w Polsce posiada licencję na jej produkcję.

Dzianiny z tym certyfikatem wspomagają proces oddychania przez skórę, termoregulację oraz zapewniają przyjemne uczucie świeżości i komfortu.

W trosce o środowisko oraz mając na względzie istotę jego ochrony, Teofilów S.A. wprowadza do swojej oferty przędzę w 100% poliestrową, która zawiera 10% plastiku przetworzonego z odpadów morskich odzyskiwane w procesach oczyszczania morskich akwenów i 90% z odpadów lądowych. Dzianiny z recyklingu posiadają certyfikat Seaqual Initiative®.

Dostępny skład surowcowy dzianin sportowych funkcyjnych:

  • Poliester 100%
  • Poliester +elastan
  • Outlast poliestrowy z lycrą:
  • Coolmax all season 100 % poliester (dzianiny z recyklingu)

Dostępne gramatury: 140 g/m2 do 150 g/m2

Dzianiny sportowe sprawdzą się do: szycia koszulek, legginsów, bluzek, bielizny termicznej, bielizny narciarskiej, szortów, bluz, dresów, czapek oraz kurtek.