PRZEDE WSZYSTKIM ODPOWIEDZIALNOŚĆ

RECYKLING

Teofilów S.A. Łódź to nie tylko tradycja i korzenie sięgające blisko 50-letniemu doświadczeniu w swojej branży. Teofilów S.A. podążając za potrzebami współczesnego świata, wsłuchując się w oczekiwania świadomego Klienta, wprowadza innowacyjne produkty, co możliwe jest dzięki śledzeniu światowych trendów, możliwości produkcyjnych, rozwojowi technologicznemu oraz ciągłej modernizacji parku maszynowego.

Od kilkunastu lat wzrasta świadomość społeczna dotycząca wytwarzania ogromnej ilości ton plastiku, który zanieczyszcza ziemię, morza i oceany. Wciąż słyszymy o zwierzętach, które stają się ofiarami folii, słomek, jednorazowych sztućców itp. Zaczynają docierać do nas niepokojące informacje na temat tego, że nawet w spożywanym przez nas pożywieniu naukowcy wykrywają plastik. To wszystko przyczynia się do tego, że jako odpowiedzialni i świadomi zagrożeń powinniśmy zatroszczyć się o naszą Planetę, zacząć uważnie produkować i przetwarzać materiały z plastiku.

Stąd też narodził się pomysł na wykorzystanie tego właśnie odpadu. Firma Teofilów S.A. przeszła certyfikację SEAQUAL INITIATIVE, wprowadza i rozwija technologię pozyskiwania dzianin z recyklingu.

SEAQUAL ® YARN to wysokiej jakości 100% przędza poliestrowa pochodząca z recyklingu poużytkowego, zawierająca recyklingowane morskie tworzywo sztuczne.

SEAQUAL ® YARN zawiera około 10% przetworzonego plastiku morskiego (Upcycled Marine Plastic), który jest odzyskiwany w procesach oczyszczania morskich akwenów, pozostałe 90% to pokonsumpcyjny PET ze źródeł lądowych.

SEAQUAL ® YARN ma prawie identyczne właściwości fizyczne jak pierwotny poliester i jest dostępna w różnych rozmiarach i wykończeniach (zarówno w postaci włókna ciągłego jak i włókna ciętego).

Dzianiny z recyklingu mogą być wykorzystywane do szycia odzieży funkcyjnej, sportowej oraz codziennej. Doskonale sprawdzą się także do produkcji akcesoriów, w tapicerce kontraktowej i samochodowej.

Dzianiny recyklingowe mogą być elementem wyposażenia domu, znajdują zastosowanie w tekstyliach technicznych oraz dekoracyjnych.

Przędza SEAQUAL® i towary wykonane z SEAQUAL® YARN są produkowane na licencji. Śmieci morskie są zbierane i przekształcane przez naszych zatwierdzonych partnerów. Inicjatywa SEAQUAL działa przy oczyszczaniu oceanów za pomocą programów i lokalnych społeczności na całym świecie. Dzięki inicjatywie SEAQUAL możliwy jest upcykling plastikowych śmieci morskich.

Upcykling jest formą przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty traktowane jako wartościowe surowce a proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Będąc świadomym producentem oraz chcąc dbać o środowisko, tworzymy inspirujące, zrównoważone certyfikowane produkty pochodzące z porecyklingowego plastiku morskiego, dzięki czemu wspieramy oczyszczanie oceanów.

Staramy się także zwiększać świadomość Klientów, ukazywać problem dotyczący zanieczyszczeń morskich. Pracujemy, żeby razem uczyć, informować i zwracać uwagę na temat problemów, z którymi borykają się nasze oceny.

Moc zakupów konsumenckich jest jedną z najbardziej potężnych narzędzi do zmiany. Wybierając zrównoważone produkty zawierające upcyklingowe morskie tworzywo sztuczne nasi Klienci przyczyniają się do oczyszczania wód i oceanów, popychają społeczeństwo w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.