BAWEŁNA
- EKOLOGICZNE WYZWANIE XXI WIEKU

BAWEŁNA

Łódź to miasto od lat słynące z wysoko rozwiniętego przemysłu włókienniczego. Nieprzypadkowo właśnie tutaj od blisko 50-ciu lat oferujemy najwyższej jakości, nowoczesne dzianiny. 

W firmie Teofilów S.A. pamiętamy także o tradycji, chcemy o nią dbać, pielęgnować, a także podkreślać jej znaczenie i rolę, szczególnie w czasach dynamicznego rozwoju i globalizacji.

Chcemy dotrzeć do naszych Odbiorców z produktami o najwyższej jakości i bezpieczeństwie użytkowania, wykonanymi w oparciu o nowoczesne i ekologiczne technologie, oraz spełniającymi  wymagania zrównoważonych środowiskowo produktów.

Proponujemy naszym Odbiorcom dzianiny z bawełny – naturalnego i odnawialnego włókna roślinnego, które dzięki szybkiej i całkowitej biodegradacji, nie zanieczyszcza naszego środowiska naturalnego.

Dzianiny bawełniane produkowane w Teofilów S.A. nie powodują alergii i podrażnień skóry, są higroskopijne i nie elektryzują się, stąd są wręcz zalecane dla dzieci i osób z problemami dermatologicznymi. Ponadto, wykonane z nich wyroby są wygodne i przyjemne w noszeniu, ładnie wyglądają, a dzięki możliwości prania w wyższych temperaturach, zachowują dobre właściwości higieniczne. Nasze dzianiny bawełniane są więc idealne do produkcji i użytkowania tekstyliów oraz odzieży, a na koniec – mogą być przeznaczone do recyklingu czy utylizacji w sposób zrównoważony. Wraz z rozwojem technologii włókienniczych, staną się zapewne doskonałym surowcem do ponownego przetworzenia w  systemach produkcji o obiegu zamkniętym.Mając świadomość i potrzebę aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu, w niedalekiej przyszłości chcemy zaoferować naszym Odbiorcom certyfikowane dzianiny, wyprodukowane z bawełny organicznej. Odpowiemy tym samym na zapotrzebowanie coraz szerszej grupy Klientów, doceniających systemy uprawy tego surowca w oparciu o zasady zachowania naturalnej równowagi i harmonii ze środowiskiem, bez chemicznych nawozów, pestycydów, herbicydów, czy regulatorów wzrostu.

Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie nasze dzianiny są bezpieczne dla środowiska, zdrowia ludzi czy zwierząt. Korzystamy bowiem ze sprawdzonych źródeł zaopatrzenia w surowce, a nasi dostawcy od lat wdrażają systemy produkcji zrównoważonej w całym łańcuchu dostaw.

Biorąc po uwagę wykorzystywane przez Teofilów S.A. środki chemiczne oraz technologie druku, barwienia i wykończania, nasze dzianiny spełniarygorystyczne wymogi certyfikatu  OEKO-TEX®  STANDARD 100 w I klasie produktu, a także są badane i kontrolowane – zgodnie z Polskimi Normami – w  zakresie odporności wybarwień na czynniki mokre oraz tarcie.

 

Naszym Klientom możemy zaoferować wyroby 100% bawełniane typu welur, a także tetrę bambusową.

Tetra bambusowa, to rewelacyjny, przewiewny produkt, miękki, lejący, idealny dla niemowląt oraz osób o nadwrażliwej skórze, z tendencjami do odparzeń i podrażnień. Doskonale sprawdzi się dla osób zmagających się z alergią lub astmą, gdyż nie gromadzi kurzu ani roztoczy. Stanowi niekorzystne środowisko dla bakterii, utrzymując skórę suchą i bezwonną. 

Istotną ciekawostką są jej właściwości termoregulacyjne (w okresie letnim włókno bambusowe jest o 2 – 3C chłodniejsze, natomiast w miesiącach jesienno-zimowych, włókno bambusowe wydaje się być cieplejsze).

Wśród zalet tetry bambusowej, warto wskazać na krótki czas schnięcia, a także doskonałe zdolności absorbujące wilgoć oraz ją odprowadzające.

Dzianiny oferowane przez Teofilów S.A. idealnie sprawdzą się przy projektowaniu wyrobów odzieżowych, takich jak: T-shirty, spodnie, czapki, dresy, sukienki, bluzki, tuniki, spodnie, odzież dla pracowników sektora ochrony zdrowia, ubranka i akcesoria dla niemowląt. Dzięki swoim unikalnym cechom mogą zostać także wykorzystane w produkcji bielizny osobistej lub pościelowej.