• Teofilów S.A. to firma z ponad 40-letnią tradycją w produkcji i sprzedaży dzianin wytwarzanych na okrągłych maszynach dziewiarskich. Historia firmy wiąże się nierozerwalnie z historią miasta, w którym istnieje i działa.

  Po II wojnie światowej od roku 1945 odbudowywano w Łodzi polskie zagłębie przemysłu włókienniczego i do 1989 roku było tu kilkadziesiąt dużych fabryk związanych z przemysłem lekkim.

  Firmy zatrudniały od kilkuset do kilku tysięcy pracowników, a miasto przeżywało ponowny rozwój, choć już nie tak imponujący jak w czasach „Ziemi Obiecanej”.

  Dziewiarnia

  Nasze możliwości produkcyjne na dziewiarni obejmują wszystkie podstawowe typy dzianin, jakie są możliwe do wytworzenia na cylindrycznych maszynachdziewiarskich. Surowce, z jakich wytwarzamy dzianiny to bawełna, wiskoza, polester, poliamid oraz mieszanki z tych surowców.

 • Zakłady „TEOFILÓW” powstały w 1971 roku. Produkcja firmy ukierunkowana była na wytwarzanie dzianin syntetycznych, na które w tym czasie był duży popyt. W czterech zakładach, z których składał się Teofilów, zatrudnionych było ok. 6500 osób.

  Nazwa „TEOFILÓW” pochodzi od nazwy przemysłowej dzielnicy Łodzi, w której powstała firma. Przedsiębiorstwo działało początkowo zarówno na rynku przędzy (zakład posiadał własną teksturownię i farbiarnię przędzy), jak i dzianin odzieżowych oraz konfekcji.

  Od 1996r. firma skoncentrowała się tylko na produkcji dzianin.

  Wykończalnia

  Realizujemy wszystkie procesy wykończalnicze, jakie są niezbędne do wykończenia dzianin surowych wytworzonych na cylindrycznych maszynach dziewiarskich z bawełny, wiskozy, poliestru i z mieszanek tych surowców. Wykończamy tkaniny. Wykończamy dzianiny z elastanami.

 • W obecnej formie prawnej Teofilów S.A. z siedzibą w Łodzi przy ul. Szparagowej 6/8, działają od 1 lipca 1999r, kiedy to nastąpiła komercjalizacja przedsiębiorstwa państwowego i powstała spółka akcyjna.

  Systematyczna modernizacja parku maszynowego to jeden z najważniejszych czynników sukcesu firmy, która w latach 80 – tych XX w. zapoczątkowała przerób surowców naturalnych, a z początkiem XXI w., kontynuując ten trend, jako pierwsza zapoczątkowała wytwarzanie dzianin z nowoczesnych przędz najwyższej jakości.

  Dzianiny produkowane przez Teofilów S.A. posiadają tradycyjnie wysoką jakość. Wszystkie parametry dzianiny, które decydują o jej jakości, są kontrolowane w trakcie procesu technologicznego i po jego zakończeniu.

  Drukowanie

  Drukowabnie reaktywne i pigmentowe na dzianinach i tkaninach wykonujemy na nowoczesnych drukarkach rotacyjnych.